Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2011

ΗΦΑΙΣΤΟΣ - ΑΤΛΑΣ 1-2

Επιστροφή στις νίκες μετά το 2-1 επί του Ηφαίστου.
Καλύτερος ο Ατλας στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε στο 12΄με διαγώνιο σουτ του Χούλη και έκανε το 2-0 με κεφαλιά του Μανιάτη στο 25΄.
Ο Ατλας μπορούσε να είχε καθαρήσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο αλλά ο Πίττικας κράτησε το σκορ στο 2-0 με σωτήρια απόκρουση σε προσπάθειατου Γιακούμα στο 37΄
Στο 55΄μετά από λάθος διώξιμο του Ζαχούλη ο Πίττας με σουτ έκανε το 1-2. Ο Ηφαιστος προσπάθησε για την ισοφάριση χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία ενώ ο Άτλας έχασε μοναδική ευκαιρία με το Μανιάτη στο 75΄ όταν σε άδειο τέρμα τον πρόλαβαν οι αμυντικοί.
Χωρίς κανένα πρόβλημα η διαιτησία των Τσαπάρα-Σπυριάδη-Τσούχλη.
ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Πίττικας, Βασιλάκης, Αμπαζής, Κοντομαθιός (46΄Τέττερης), Γεωργίου , Πίττας, Καρύδας (76Άργυρίου), Λιόβαρης, Καραμανώλας, Νέλα (46΄Μάμμας) Μαλιώρας.
ΑΤΛΑΣ: Ζαχούλης, Τσέμι, Σίμος, Παλαύρας (46΄Βασιλικός Δ.),  Σύρος, Κλουμάσης, Χούλης, Πρωάκης, Μανιάτης, Γιακούμας, Τσίμηλας ( 87΄Βερικέτης)